Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На розгляді Долинського районного суду Івано-Франківської області перебуває кримінальне провадження відносно двох спільників, які, прикриваючись нібито науково-дослідною роботою, організовували незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення – нафти та конденсату - на трьох свердловинах, що належать Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу в межах Долинського нафтопромислового регіону.
Як йдеться в обвинувальному акті, організатор злочину, який є співзасновником ряду підприємств у нафтогазовидобувній сфері, вирішив здійснити незаконне видобування нафти. Згідно розподілу ролей та розробленого плану, відомого та схваленого всіма учасниками організованої групи, організатор увійшов у довіру службових осіб Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та 26 квітня 2018 уклав від імені керованого ним товариства договір про співпрацю, після чого організована злочинна група протиправно відновила законсервовані свердловини. Виконавши всі передумови для незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, обвинувачені у складі організованої злочинної групи упродовж листопада 2019-липня 2020 років видобули із свердловини №64-Долина корисних копалин у вигляді нафти і конденсату в загальній кількості 180 метрів кубічних, частина яких зберігалася в цистернах на території свердловини.
Добувши корисні копалини, організатор злочину з метою надання правомірного вигляду набуттю, володінню та використанню нафти, а також коштами, отриманими від реалізації такого майна через власне товариство, у якого відсутнє придбання та яке не здійснювало офіційно видобуток нафти на початку 2020 року, уклали договір про поставку нафтової сировини на суму 189 тис. грн. Після поступлення коштів на рахунок товариства, для легалізації (відмивання) доходів та майна, одержаного злочинним шляхом, організатор злочинів перерахував частину грошей на депозитний рахунок, оплатив транспортні послуги, що надані іншими підприємствами.
Такі дії організатора злочину орган досудового розслідування – Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області – кваліфікувало за ч.2 ст. 240 та ч.1 ст. 209 КК України, а іншого співучасника - за ч.2 ст.240 КК України.
У підготовчому судовому засіданні один із обвинувачених заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору, оскільки, на його думку, обвинувальний акт не відповідає вимогам ст. 291 КПК України бо пред’явлене обвинувачення не є конкретним та не містить посилання на обставини, які входять до предмету доказування, а саме: подію злочину, форму вини, мотиви вчинення злочину в складі організованої групи. Проте суд у задоволенні даного клопотання відмовив, оскільки наведені у ньому підстави для повернення обвинувального акту пов’язані із дослідженням та оцінкою доказів, чого суд не вправі робити у підготовчому судовому засіданні.
У підготовчому судовому засідання обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та покладено обов’язки, зокрема, прибувати до суду за кожною вимогою та утриматись від спілкування між собою та свідками кримінального правопорушення, а також роз’яснено їм, що у разі невиконання покладених на них обов’язків до них може буте застосовано більш жорсткий запобіжний захід.
Наступне судове засідання призначене на 18 жовтня 2021 року.
Пресслужба суду надалі буде інформуватиме про розгляд цього кримінального провадження.