flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь у навчанні для секретарів судового засідання.

01 листопада 2021, 15:32

     Від сьогодні і до завершення тижня секретар судового засідання Галина Шикор братиме участь в онлайн-підготовці секретарів судового засідання , яке проводитиме Львівське РВ Національної школи суддів України.

     Онлайн-підготовка та підвищення рівня кваліфікації за стандартизованою програмою секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів тривалість 40 академічних годин (1,33 кредита ЄКТС) передбачає вивчення таких тем:

  • Статус секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів. Порядок прийому та звільнення з посади секретарів судового засідання згідно із Законом України “Про державну службу”. Вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади секретарів судового засідання. Умови проходження служби в судах. Умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення. Відповідальність секретаря судового засідання згідно з трудовим законодавством та законодавством, що регулює проходження державної служби.
  • Підстави для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності. Види дисциплінарних стягнень та загальних умов їх застосування. Дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ та її повноваження.
  • Ґендерні аспекти в організації роботи суду.
  • Саморегулювання станів, пов’язаних з підвищеною тривогою.
  • Закон України “Про звернення громадян”. Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації. Проблемні питання. Особливості застосування у судовій системі законів України “Про звернення громадян” та “Про доступ до публічної інформації”. Розмежування звернень та запитів відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
  • Учасники процесу. Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі та інших учасників процесу. Представництво в справах. Відвідування судових засідань.
  • Психологія діяльності працівників апаратів судів. Основи ефективних комунікацій в професійній діяльності працівників апаратів судів. Вирішення конфліктів. Психологічний аспект комунікацій, міжособистісних відносин в професійній діяльності.
  • Ефективне управління часом (тайм-менеджмент). Планування та досягнення мети. Методики оптимізації робочого часу, побудова стратегії кар’єрного зростання та саморозвитку.
  • Концепція побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Робота в ЄСІТС: модулі “Електронний суд”, “Електронне діловодство”, “Фіксація судового засідання технічними засобами”. Робота з електронною справою.
  • Використання технічних засобів у роботі суду. Фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів. Модифікації електронного кабінету секретаря судових засідань. Порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу та результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання. Протокольна форма фіксації судового процесу у випадках неможливості фіксування за допомогою технічних засобів. Роздруківка технічного запису судового засідання.
  • Навички надання домедичної допомоги працівниками апарату суду. Психологічна готовність. Залучення випадкових людей для надання допомоги. Виклик швидкої допомоги і приведення потерпілої особи у відновне положення до прибуття бригади швидкої допомоги.
  • Правила поводження в задимлених приміщеннях. Робота з постраждалими, які втратили свідомість. Евакуація постраждалих з вибухонебезпечних зон, надання першої домедичної допомоги, зупинка кровотеч, фіксація переломів перед евакуацією. Види критичних станів постраждалих.
  • Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду.
  • Особливості реєстрації в обліково-інформаційних картках справ у разі роз’єднання однієї чи декількох, поєднаних в одне провадження, позовних вимог, у разі об’єднання справ в одну. Надання інформації учасникам судового розгляду по справі та стороннім особам при зверненні особисто і по телефону. Прийняття та передача документів після розгляду справи. Порядок роботи з речовими доказами. Облік судових справ, витребуваних для узагальнення практики застосування матеріального і процесуального закону (судової практики).
  • Судова влада та ЗМІ: забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду. Проведення в залі судового засідання фото і кінозйомки, відео, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню. Взаємодія зі ЗМІ, організація судового процесу, на якому присутні представники ЗМІ.
  • Правовий статус осіб з обмеженими можливостями. Загальні поняття про людей з інвалідністю та інвалідність. Особливості спілкування працівників апарату суду з особами, які мають інвалідність, зокрема, з вадами зору, слуху, психічними та інтелектуальними розладами. Доступність будівель і приміщень судів для людей з обмеженими можливостями та маломобільних груп населення. Інклюзивний суд. Шляхи його розвитку.
  • Підготовча частина судового засідання: перевірка явки в судове засідання, виведення свідків із зали суду. Правила ведення журналів судових засідань. Процесуальні вимоги до ведення протоколу судового засідання. Специфіка складання та оформлення протоколів про окремі процесуальні дії в різних видах судочинства. Особливості виклику в судове засідання осіб, які проживають на непідконтрольній Україні території, вручення їм копій рішень.
  • Докази і доказування у кримінальному процесі.
  • Практичні заходи для запобігання проявів неповаги до суду та їх припинення.
  • Європейська система захисту прав людини. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”. Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.

 

Пресслужба суду.