flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь у навчанні секретаря судового засідання.

09 лютого 2022, 16:31

        Від понеділка і до завершення тижня секретар судового засідання Тетяна Оленюк проходить  онлайн-підготовку, яку проводить Львівське РВ Національної школи суддів України для секретарів судового засідання.

       Онлайн-підготовка та підвищення рівня кваліфікації за стандартизованою програмою секретарів судового засідання місцевих загальних та апеляційних судів тривалість 40 академічних годин (1,33 кредита ЄКТС) передбачає вивчення таких тем:

 

  • Етика працівників апаратів судів: міжнародні стандарти та національне регулювання. Етичні основи судової діяльності та професійна етика працівників апарату суду. Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України No72 від 24.12.2020. Дрескод. Етика спілкування працівників суду. Етика спілкування в соціальних мережах.
  • Процесуальні засади діяльності секретарів судового засідання. Методика роботи секретаря судового засідання з матеріалами судових справ. Підготовча частина судового засідання. Методи та засоби уникнення зловживань зі сторони учасників судового процесу. Навички спілкування із представниками органів правопорядку, свідками та сторонами процесу. Складні учасники процесу, методи поведінки з ними. Порядок узаємодії з працівниками Національної Поліції України, Національної гвардії, Служби судової охорони. Організація судового процесу на якому присутні представники ЗМІ.
  • Культура професійного мовлення юриста.
  • Сучасне ділове мовлення. Український правопис: основні зміни.
  • Основи кібербезпеки. Практичні поради для працівників апаратів судів.
  • Психологічні особливості протидії маніпуляції в діяльності працівників апаратів судів.
  • Правовий статус осіб з інвалідністю. Загальні поняття про людей з інвалідністю та інвалідність. Особливості спілкування працівників апарату суду з особами, які мають інвалідність, зокрема, з порушеннями зору, слуху, психічними та інтелектуальними порушеннями. Уроки особливого етикету. Доступність будівель і приміщень судів для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Інклюзивний суд. Шляхи його розвитку.
  • Сучасні правила функціонування ефективної команди: суддя, помічник судді, секретар судового засідання. На допомогу працівникам апаратів судів.
  • Практичні заходи для запобігання проявів неповаги до суду та їх припинення.
  • Судові виклики та повідомлення. Питання надсилання через контакт-центр повідомлень, судових повісток, судових повісток-повідомлень та інших процесуальних документів або їх вебадрес в ЄДР судових рішень учасникам судового процесу та іншим особам за допомогою електронної пошти або інших засобів зв’язку (зокрема мобільного). Питання розміщення на вебпорталі оголошень про виклик в суд осіб. Особливості виклику в судове засідання осіб, які проживають на непідконтрольній Україні території, вручення їм копій рішень. Оцінка належності повідомлення особи про дату та час розгляду справи.
  • Застосування законодавства з питань протидії домашньому насильству.
  • Підготовча частина судового засідання: учасники процесу, перевірка явки в судове засідання, виведення свідків із залу суду. Правила ведення журналів судових засідань. Процесуальні вимоги до ведення протоколу судового засідання. Специфіка складання та оформлення протоколів про окремі процесуальні дії. Ведення протоколу судового засідання при допиті експерта в суді.
  • Концепція побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Робота в ЄСІТС: модулі “Електронний суд”, “Електронне діловодство”, “Електронний кабінет”, “Модуль автоматизованого розподілу”, “Фіксація судового засідання технічними засобами”. Робота з електронною справою. Організація роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень, форми контролю за направленням рішень суду до реєстру.
  • Проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв’язку. Порядок роботи з технічними засобами відеокоференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду. Протокольна форма фіксації судового процесу у випадках неможливості фіксування за допомогою технічних засобів. Роздруківка технічного запису судового засідання. Фіксація закритого судового процесу за допомогою технічних засобів.
  • Порядок дій працівників апарату суду в надзвичайних ситуаціях (пожежа, виявлення вибухонебезпечних чи підозрілих предметів, повідомлення про замінування, тощо).
  • Навички надання домедичної допомоги працівниками апарату суду. Психологічна готовність. Залучення випадкових людей для надання допомоги. Виклик швидкої допомоги і приведення потерпілої особи у відновне положення до прибуття бригади швидкої допомоги. Правила поводження в задимлених приміщеннях. Робота з постраждалими, які втратили свідомість. Евакуація постраждалих з вибухонебезпечних зон, надання першої домедичної допомоги, зупинка кровотеч, фіксація переломів перед евакуацією. Види критичних станів постраждалих.
  • Гендерні аспекти в роботі суду.
  • Застосування практики Європейського суду з прав людини в національному судочинстві. Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці.
  • Робота з присяжними. Облік робочого часу присяжного на підставі відомостей Журналу судового засідання, порядок оформлення.
  • Особливості застосування в судовій системі законів України “Про звернення громадян” і “Про доступ до публічної інформації”. Огляд національної судової практики та практики Європейського суду з прав людини. Розмежування звернень та запитів відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Відмова в задоволенні вимог, викладених у заяві осіб, які звертаються до суду за інформацією у порядку, визначеному Законом України “Про звернення громадян” та випадки складання мотивованої постанови про обмеження доступу громадян до відповідної інформації під час розгляду звернень.

Пресслужба суду.