flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Освітянина притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації

05 травня 2022, 10:00

Вчора, 04 травня 2022 року, Долинським районним судом Івано-Франківської області визнано винуватим колишнього керівника управління освіти міської ради у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як йдеться у постанові, у другій половині 2021 року правопорушник після звільнення несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Оскільки очільник управління освіти є суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією зобов’язаний був не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності подати декларацію, що  охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше ним поданими, а подав її майже через три місяці.

У судовому засіданні правопорушник своєї вини у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією не визнав,  та разом із захисником просили повернути матеріали для належного оформлення, у переважній більшості, через формальні причини: неправильне засвідчення розпоряджень міського голови; не долучення доказів того, що працівник поліції є уповноваженою особою на складання протоколу; полимково зазначеної в супровідному листі назви суду, до якого направлено матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Попри це  суд прийшов до висновку, що винуватість правопорушника підтверджена належними та допустимими доказами, які є  достатніми, оскільки, в сукупності у повній мірі доводять його вину у вчинені адміністративного правопорушення. Водночас аргументи захисника суд відкинув, так як вони, на переконання суду, не є суттєвими і не мають своїм правовим наслідком визнання протоколу недопустимим доказом, бо недопустимими повинні бути визнані докази, які отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини. 

При накладенні стягнення на правопорушника суд у відповідності до ст. 33 КУпАП врахував характер та обставини вчиненого правопорушення, його  особу, ступінь його вини та майновий стан, позитивну характеристику за попереднім місцем роботи, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, та вважав за доцільне призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. На переконання суду таке стягнення за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Також правопорушник зобов’язаний буде сплатити судовий збір у 496,20 грн.

Постанова суду не набрала законної сили і може бути оскаржена протягом 10 днiв до Івано - Франківського апеляційного суду.

 

Що ж до подання декларацій особами у період воєнного стану -  необхідно звернути увагу, що у цей період  обов’язок подання призупинено, але протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану їх слід буде все ж  подати.

Тож  спочатку перемога, а потім – декларування.

 

Пресслужба суду.