flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КРАДІЖКА З МАГАЗИНУ

25 березня 2015, 16:28
     Долинський районний суд Івано-Франківської області 25.03.2015 року  розглянув у кримінальну справу про обвинувачення гр.А., жительки с.Старий Мізунь Долинського району за ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 185 КК України (замах на таємне викрадення чужого майна).
     В судовому засіданні обвинувачена свою  вину у вчиненні інкримінованого їй замаху на таємне викрадення чужого майна визнала, у вчиненому розкаялася, просила суворо її не карати.
      Аналізуючи здобуті та перевірені в судовому засіданні докази, суд визнав гр. А. винною за ч.2 ст.15, ч.1 ст. 185 КК України та призначив покарання у вигляді сто годин громадських  робіт, речові докази зобов»язав повернути власнику – ТзОВ «Доміон ЛТД»,
СД-диск з відеозаписом, виданий начальником охорони супермаркету «Наш Край» зберігати при матеріалах  кримінального провадження.
     Що стосується прав покупців при їх затримці охороною магазину, то, по-перше, варто знати: демонструвати вміст своїх сумок чи кишень – це лише право, а не обов’язок покупця. Якщо охорона магазину підозрює особу у скоєнні крадіжки, вона має право затримати таку особу до прибуття міліції. Важливо розуміти, що охоронці магазину мають право лише затримати особу, яка посягає на об’єкт охорони, негайно сповістити (це прямий обов’язок) орган внутрішніх справ за місцем перебування, застосувати при потребі засоби оборони. Причому таке затримання, згідно з КПКУ, може бути не більше, ніж на три години.
     Перш за все адміністрація магазину (продавці-касири) повинні провести розслідування: перевірити за штрих-кодом чи належить товар до тієї ж партії, що у них у продажу, чи ні. Тільки після встановлення факту належності того чи іншого товару саме магазину можна говорити про власне факт крадіжки.