25 травня 2015 року Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі колегії суддів розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Івано-Франківської області кримінальне провадження про обвинувачення гр.К. жителя с. Белеїв, Долинського району, Івано-Франківської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, який вчинив убивство, тобто умисно протиправно заподіяв смерть іншій людині.
В судовому засіданні обвинувачений свою винуватість у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнав, вказавши, що коли він сидів на своєму скутері та розмовляв по телефону, до нього підійшов гр. Х., який тримав у руці пляшку вина та почав вимагати відвезти його додому, чіплятися до скутера. Тоді він, обкрутивши гр. Х. кругом себе через ліве плече, відштовхнув його, останній впав вперед головою та при цьому розбив пляшку, яку тримав у руці. Він нікому ніяких ударів не завдавав та не знає, як отримав поріз потерпілий. Присутні хлопці викликали медиків, а в міліцію зателефонувала перехожа жінка.
Незважаючи на те, що обвинувачений своєї вини у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, не визнав, його винуватість доводиться показаннями батька потерпілого, свідків, даними, отриманими в результаті проведення слідчих дій, та матеріалами провадження, дослідженими в судовому засіданні.
Суд, визнав гр. К винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 9 ( дев`ять) років, стягнув з нього на користь гр.Х. 2177,00 (дві тисячі сто сімдесять сім) гривень матеріальної шкоди та 50000,00 (п'ятдесять тисяч) гривень моральної шкоди,
стягнути на користь держави 2152 (дві тисячі сто п’ятдесять дві) гривні 15 копійок понесених витрат на проведення експертиз.
Зауважимо, що будь-який вид вбивства, передбачений законом про кримінальну відповідальність, посягає на найвищу соціальну цінність – життя людини. Якщо провести паралель з цивільним правом, то більшість деліктів, що врегульовуються та вирішуються шляхом здійснення цивільного судочинства, то об’єкти цивільних правопорушень зазвичай можуть бути відшкодовані винною стороною у повному обсязі (відповідно до договору або рішення суду), а у разі позбавлення людини життя, жодне відшкодування (у тому числі відшкодування моральної шкоди близьким та рідним потерпілої особи) не може відновити втрачене життя. Тому за вчинення злочину має бути призначене покарання, необхідне для виправлення особи та запобігання новим злочинам та яке повинне усвідомлюватися засудженим як необхідний, закономірний результат вчиненого ним злочинного діяння.