Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 жовтня 2015 року відбувся семінар-тренінг на тему: «Суди і громадськість: зв’язки, проблеми і перспективи», що проводився територіальним управлінням Державної судової адміністрації на базі Івано-Франківського міського суду.
У семінарі взяли участь також керівник апарату Долинського районного суду Пасічник Микола Миколайович та заступник керівника апарату суду Ружицький Віталій Орестович, на якого покладено виконання обов’язків прес-секретаря суду.
Розпочав семінар-тренінг в.о. начальника ТУ ДСА України Івано-Франківської області Андрієчко Ігор Мар'янович, який після привітання учасників, коротко окреслив основні плани даного заходу та мету його проведення.
Після цього до слова був запрошений суддя апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв, під головуванням якого обговорено комунікації судової влади із суспільством. У своєму виступі доповідач підкреслив основні проблемні питання комунікації судової гілки влади та визначив пріоритетні напрямки їх вирішення. Вказав два основні напрямки комунікаційної діяльності – внутрішню та зовнішню. Внутрішньою комунікацією визначено спрямованість на підтримання стосунків між членами суддівського співтовариства, сприяння у зборі, накопиченні та обміну інформації між ними, організації спільної комунікаційної діяльності за межами судової влади. Зовнішня комунікація, за його словами, полягає у спільній спрямованості на формування позитивного відношення до судової гілки влади та налагодження ефективної співпраці з внутрішньою і зовнішньою громадськістю. Зауважив, що ефективною комунікацією суди у подальшому забезпечать попередження негативної ставлення до них. Звернув увагу на необхідність наукового підкріплення комунікаційної діяльності.
Основні кроки налагодження зв’язків з громадськістю визначила Людмила Безусова-Попович, прес-секретар Апеляційного суду Івано-Франківської області, психолог, тренер Національної школи суддів, яка, на наш погляд, була найбільш практичною та відвертою. Доповідачкою сформульовано головні цілі комунікації та зупинено увагу на таких, як:
- підвищення рівня суспільної довіри до суду;
- привернення уваги громадськості до проблем судочинства;
- покращення рівня обізнаності громадян щодо діяльності судової системи;
- налагодження відносин зі ЗМІ, лідерами громадської думки, органами державної влади та місцевого самоврядування.
Надія Бойко, прес-секретар Івано-Франківського окружного адміністративного суду та тренер Національної школи суддів, розкрила основні принципи комунікаційної діяльності, ключовими з яких були прозорість, відкритість, партнерство, відповідальність, правдивість, реальність та допустимість, а також оперативність, Вона поділилась власним досвідом створення та ефективністю практичної діяльності прес-секретаря суду в Одеському окружному адміністративному суді. Звернула увагу керівників апаратів судів на необхідність розроблення та затвердження посадової інструкції прес-секретаря суду. Вказала про необхідність напрацювання комунікаційної стратегії.
Після цього виступу, естафету знову перехопив суддя Малєєв А., який звернув увагу на загальні вимоги до осіб, які виконують обов’язки прес-секретаря, їхні особисті якості та вміння наводити контакти із аудиторією, а також аналітичність сприйняття ними інформації.
Найбільш жвавою темою для обговорення на семінарі була «Організація форми захисту інтересів працівників апаратів судів», яка розпочата Олексієм Філімоновим, заступником керівника апарату Господарського суду Івано-Франківської області.
Доповідачем поінформовано присутніх про недосконале законодавче закріплення соціальних гарантів працівників судів, призначення та звільнення керівника та заступника керівника апарату суду, а також помічника судді. Також привернуто увагу до необхідності захисту права працівників апаратів судів на гідні і достатні умови для життя шляхом збільшення заробітної плати, про що домовились підготовити відповідні звернення до органів суддівського самоврядування, а також керівників держави.
Підчас підбиття підсумків підкреслено неабияку увагу учасників до теми семінару та вирішено в подальшому проводити такі заходи із більш глибоким вивченням проблематики даної теми із обов’язковим залученням голів та суддів області.
Після завершення семінару в.о. начальника ТУ ДСА Андрієчком І. проведено нараду із керівниками апаратів судів області на тему фінансування потреб судів, новели законодавства що регламентують проведення інвентаризації , а також планування витрат у 2016 році.