flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВСУ висловився щодо страхових виплат в порядку регресу

08 липня 2016, 11:43

     Постановою від 22.06.2016 у справі №6-1253цс16 Верховний Суд висловив правову позицію щодо стягнення страхового відшкодування в порядку регресу. Якщо страхувальник або водій забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду, не повідомив у встановлені строки страховика про настання такої події, внаслідок чого в останнього виникли необґрунтовані виплати, то після виплати страхового відшкодування страховик має підстави для регресного позову до страхувальника.



    Підпунктом 33.1.4 п.33.1 ст.33, пп.«ґ» пп.38.1.1 п.38.1 ст.38 закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 1.07.2004 №1961-IV у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, установлено обов’язок особи невідкладно, але не пізніше, ніж через 3 робочі дні з дня настання ДТП, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, письмово повідомити страховика. Такий обов’язок установлено законодавством для надання страховику можливості перевірити обставини ДТП власними силами і запобігти необґрунтованим виплатам.

Отже, з огляду на зміст наведених правових норм можна зробити висновок, що в разі якщо страхувальник або водій забезпеченого транспортного засобу, який спричинив ДТП, не повідомив у встановлені строки страховика про настання такої події, внаслідок чого в останнього виникли необгрунтовані виплати, після виплати страхового відшкодування страховик має підстави для регресного позову до страхувальника.

Разом із тим, за наявності у страхувальника або водія документально підтверджених поважних причин невиконання свого обов’язку повідомлення страховика про ДТП підстав для стягнення страхового відшкодування в порядку регресу немає.