flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Новації в декларуванні доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

06 жовтня 2016, 14:44

Яка інформація зазначається у Декларації? Яким чином здійснюється подання Декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства? Хто має подати Декларацію до 30 жовтня 2016 року?

Згідно зі статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII (далі — Закон № 1700) особи, зазначені в пункті 1 і підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, заповнивши на офіційному веб-сайті Національного агентства, Декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Подані Декларації відповідно до статті 47 Закону № 1700 включаються до Реєстру, що його формує та веде Національне агентство. Це перша онлайн-база Декларацій чиновників, що буде відкрита для всіх громадян і де Декларації оприлюднюються автоматично. Одразу ж після подання Декларації її публічна частина з’являється у відкритому доступі на веб-сайті Національного агентства.

Публічно не оприлюднюються такі дані з Декларації:

— ідентифікаційний номер;
— серія та номер паспорта;
— дата народження;
— місце проживання/реєстрації;
— адреса об’єктів нерухомості (вказується лише область, район, населений пункт).

Відповідно до Прикінцевих положень Закону № 1700 у 2016 році службові особи, які на день початку роботи Системи посідають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні Декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи Системи.

Згідно із Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 899-VIII (далі — Закон № 899) у примітку до статті 50 Закону № 1700 унесено зміни, згідно з якими до кола осіб, які посідають відповідальне та особливо відповідальне становище, входять особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б». Перелік відповідних посад установлено статтею 6 Закону № 899.

Для функціонування системи електронного декларування Національне агентство розробило такі нормативні акти:

— рішення «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2;
— рішення «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 3;
— Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого само­врядування;
— ФОРМА декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
— ФОРМА повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Відповідно до Рішення № 1 суб’єкти декларування, які до набуття чинності цим Рішенням подали до Реєстру потрібні документи, повинні невідкладно, але не пізніше семи календарних днів, які відлічуються з 1 вересня 2016 року, перевірити зміст поданих ними до Реєстру документів і в разі виявлення неповних або недостовірних відомостей у них подати виправлені документи.

Автор

Наталія ФЕДОРОВА,
головний експерт Єдиної електронної системи «КАДРОВИК-онлайн», постійний автор спеціалізованих видань України

 

Повний текст статті — у журналі «Довідник кадровика» № 10, 2016