Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суд не збирає та не досліджує нових доказів, не робить висновків щодо правильності тверджень та обґрунтованості вимог заявника по суті раніше пред’явленого позову. Такий висновок зробив ВСС в узагальненні, текст якого друкує «ЗіБ».
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Узагальнення
практики розгляду судами деяких питань, пов’язаних із відновленням втраченого судового провадження, у тому числі на тимчасово окупованій території і в зоні АТО
(Закінчення. Початок у №10)
4. Проблемні питання судового розгляду в справах про відновлення втраченого судового провадження, у тому числі пов’язані з ухваленням судового рішення
Розгляд справи про відновлення втраченого судового провадження та ухвалення судового рішення в такій категорії справ здійснюється за загальними правилами, встановленими для розгляду й вирішення справ позовного провадження (розд.ІІІ Цивільного процессуального кодексу) з урахуванням особливостей, які передбачені стст.407—408 ЦПК.
Враховуючи зазначене, заява про відновлення втраченого судового провадження
розглядається в судовому засіданні з викликом заявника та всіх заінтересованих осіб. При цьому слід звернути увагу, що розгляд справи здійснюється суддею одноособово і в тих випадках, коли розгляд утраченого провадження здійснювався колегіально.
Разом з тим під час розгляду цієї категорії справ судді не завжди дотримуються загальних вимог щодо порядку судового розгляду.
Так, Апеляційний суд м.Києва, скасовуючи ухвалу Оболонського районного суду м.Києва про закриття провадження у справі про відновлення втраченого судового провадження від 17.11.2015 в справі №756/7872/15-ц, зазначив, зокрема, що судове засідання щодо розгляду питання про відновлення провадження в цій справі судом першої інстанції не призначалось, позивач для надання документів, необхідних для відновлення провадження, не викликався.
З повним текстом постанови можна ознайомитись на сайті.