Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», яким спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.
Якщо раніше за нульовою ставкою оподатковувалась виключно вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, то тепер від оподаткування спадщини звільняються і родичі другого ступеня спорідненості
Законом №1910- VIII надано визначення другому ступеню споріднення, до якого включено, окрім спадкоємців другої черги за законом відповідно до Цивільного кодексу України, ще онуків.
Відповідно за нульовою ставкою оподатковуватиметься дохід, отриманий від прийняття у спадщину майна спадкоємцями, до яких віднесено: батьків фізичної особи,її чоловіка або дружину, дітей такої фізичної особи, у тому числі усиновлених, її рідних братів та сестер,її бабу та діда з боку матері і з боку батька та онуків.
Водночас, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.
Разом з цим доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.
Закон почав діяти з 25 березня 2017 року та застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини або дарунку.
Джерело: Українське право