flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У суді розпочалась всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства"

25 листопада 2021, 11:41

      Кампанія "16 днів проти насильства" проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

      Важливі дати, які охоплює період кампанії:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

      До Долинського районного суду Івано-Франківської області протягом 2021 року надійшло 91 справа про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства (стаття 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Це склало майже п’яту частину від загальної кількості справ про адміністративні правопорушення.

      На жаль, у нашому колишньому Долинському районі прослідковується тенденція до загострення проблеми «домашнього насилля», оскільки за аналогічний період минулого року до суду надійшло на 10% більше  таких справ.

      Водночас Долинським районним судом Івано-Франківської області цього річ засуджено двох осіб, які умисно систематично вчиняли фізичне та психологічне насильство щодо своїх цивільних дружин, з якими перебували у фактичних сімейних відносинах, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілих (стаття  126-1 Кримінального кодексу України).

      Якщо ви або ваші близькі страждають від домашнього насильства – не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому прирікаючи себе, а у переважній більшості випадків і дітей на довгі страждання. Вирішення проблеми заподіянням фізичного чи морального болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

      Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.

      Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:

  • Урядова «гаряча лінія» для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства: 15-47;
  • У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги –0-800 213-103або звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги за місцем вашого проживання.

      Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

 

Пресслужба суду.