flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Прикарпатські судді хочуть чути у свій бік менше критики

01 листопада 2017, 13:25

  Судді Івано-Франківщини сьогодні під час круглого столу розповіли, як, на їхню думку, можна налагодити співпрацю з громадою. Більшість із них хочуть чути менше критики на свою адресу та у бік судів, в яких вони працюють.

Заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківської області Віталій Девляшевський закликав колег-суддів та адвокатів не коментувати судові рішення та закликав громадськість утриматися від критики апеляційного суду.

"Слід виключити з практики критику суддів за їх рішення. Критикувати слід конкретні помилки, порушення у роботі, випадки з боку конкретних суддів, а не цілого суду, зокрема апеляційного", –  вважає Девляшевський.

Суддя Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк вважає, що не можна критикувати і судову систему в цілому.

"У цивілізованих суспільствах критикують суддів, критикують судові рішення. Суддів за поведінку, судові рішення – за конкретні якісь випадки, але в цілому судову гілку влади не піддають критиці", – відзначив Антоняк.

   Голова господарського суду Івано-Франківської області Марина Шіляк нарікає, що про суддів в інформаційному просторі більше негативу, аніж позитиву.

"У нас громадськість і журналісти дозволяють собі робити висновки, зовсім не заслухавши позицію судді. Можливо, варто звернутися до судді, чому таке було рішення? Ну, принаймні я не пам’ятаю, щоб до нас хтось приходив і просив пояснити. Фіксуються негативні факти, але про позитив мало пишеться", – бідкається суддя.

   Голова Снятинського районного суду Ігор Сегін висловив думку, що критикувати суддів можуть собі дозволити лише адвокати.

"Позитивних сюжетів або коментарів практично немає, вони відсутні, – погодився Сегін із суддею Шіляк. – Якщо дозволяють собі не учасники судового процесу, а просто люди з вулиці, ЗМІ коментувати в грубій цинічній формі всю судову систему, то це неприпустимо. Коментувати потрібно конкретне рішення, конкретні факти. Це можуть робити фахівці, опоненти з другої сторони – це адвокати. Тільки адвокат може належним чином дисциплінувати суддю".

Натомість суддя-спікер Коломийського районного суду Віктор Васильковський вважає, що критики у бік суддів може бути і більше.

"Рівень критики суддів може бути ширший, тому що ми все-таки публічні особи, повинні мати до цього імунітет. Однак важливо, щоби критику не висловлювали саме офіційні особи. Тобто критика від журналістів, від громади, від населення – це є абсолютно нормально, і судді повинні це сприймати і бути до цього готовими і мати відповідний імунітет. Але стосовно критики офіційних осіб – прокуратури, поліції, депутатів, Національного антикорупційного бюро – тут є величезна проблема", – сказав Васильковський.

За його словами, відповідно до Європейської конвенції, подібні заяви вважаються впливом на суддів.

 

Джерело: https://kurs.if.ua/news/prykarpatski_suddi_hochut_chuty_u_sviy_bik_menshe_krytyky_59442